Naše feny

NINA SEYLES

Nina se narodila 5.1.2013 ve Zlíně v chovatelské stanici Seyles ( matka : Jessie Ann Seyles, otec: Ferndel Midshipman ).

Pro toto plemeno jsme se rozhodli proto, že drobné zvěře ubývá a pro irského setra, kterého jsme měli předtím už nebylo a není tolik využití.

Naše rozhodnutí bylo správné a rozhodně nelitujeme 🙂

Toto plemeno je univerzální, jak na pobarvené stopě, tak pro přinášení srstnaté a pernaté zvěře.

Nina je klidné a vyrovnané povahy, hodná, miluje vodu a s naší malou dcerkou je jedna ruka! 🙂

Je hojně využívaná pro práci a hlavně myslivost.

Absolvovali jsme s ní pár výstav, vždy s výborným hodnocením a několik zkoušek lovecké upotřebitelnosti.

Jako první absolvovala jarní svod a následně zkoušky vloh v I. ceně. Následovaly podzimní zkoušky, taktéž v I. ceně s v loňském roce jsme zkusili lesní a barvářské zkoušky, kdy se v obou případech umístila na 3.místě, v I. ceně s vysokým bodovým ohodnocením. Byl to náročný víkend, ale výsledky stály za to!!

Ve zkouškách budeme určitě pokračovat..

 

BONNIE NINOS MORAVIA

Bonnie (Nina Seyles x Jeremy Jeff Ivančice)

se narodila 13.3.2018 a je tedy nejmladším členem naší rodiny a novou nadějí do loveckého týmu. Věříme, že se ji spolu s mamčou bude skvěle dařit, a že se prokáží skvělé geny obou rodičů!

Bonnie v roce 2019 úspěšně složila zkoušky vloh, v I.ceně s hlasitostí 4 a umístila se na celkově 3. místě.

Také podzimní zkoušky v I.ceně, tyto zkoušky jsou pro nás důležité, fena se stává lovecky upotřebitelnou a tak se vší parádou vyrazila na hony, kde se jí velmi dařilo a sklidila i pár poklon a od přítomných kynologů, což nás moc potěšilo ☺️

Dále výstavy s výsledky CAJC, Výborná a Velmi Dobrá a také jsme absolvovali vyšetření zraku s vysledkem – prostá dědičných očních vad a chorob, takže k uchovnění už nám chybí jen malinký krůček .

V letošním roce určitě absolvujeme naši domácí olomouckou výstavu Floracanis a rádi bychom zdolali další metu a to lesní a barvařské zkoušky 💪